18 Eylül 2014 Perşembe

Vajinismustan Kurtulma Hikayeleri

Vajinismus Hikayeleri

23 yaşındaki G.nin hikayesi bugün size anlatmak istediğim hikaye.
Sevdiğim ve iki yıl nişanlı kaldığmı adamla zorlu bir dönem sonucunda evlenmiştim. Aile ilk başlarda evliliğe onay vermese de onları ikna etmiş ve evlenmiştik. Evlenmeden önce yakınlaşmalarımız olmuştu, hatta 3 gece bir tatile çıkmıştık ve beraber kalmıştık. Tatilin o ilk gecesi çok büyük bir karın ağrısı ve bağırsak bozulması yaşamıştım ve dönene kadarda bir türlü iyileşememiştim, hava değişikliğinden ve sıcaktan oteldeki yemeğin bozulmuş olabileceğinden şüphelenmiştik fakat daha sonradan terapistim ile konuşmalarımızda anladım ki o zamanki problem bile bunun belirtilerindenmiş.
Evliliğimizin ilk gecesi düğünden sonra ikimiz de çok yorgun olduğumuz için hiç bir beklentimiz yoktu ve birşey yaşamaya çalışmamıştık ama ertesi gece yani balayımızın ilk gecesinden sonra sıkıntılı günler başladı. İlk gece herşey gayet güzel giderken bir anda müthiş bir korku hissettim, ilk başlarda eşime belli etmemeye çalıştım ama dayanılacak hali kalmayınca onu itmek zorunda kaldım. Klasik bir ilk gece korkusu olduğunu düşünüyor, o zamanlar vajinismusu bilmiyordum bile. Eşim anlayışla karşıladı, sarıldık, rahatladım ve ufak oynaşmalar ile geceyi tamamlayıp uyuduk.
Ertesi gece daha yatağa girmeden bende korku başlamıştı, sanırım eşim de anlamış olacak ki beni zorlamadı ama içten içe oda garipsemişti bu durumu. Balayının 4.gecesi biraz içip deneyelim dedik ve sonuç yine hüsran. 
Yaklaşık 1 ayımız bu şekilde geçti, anneme anlattığımda o önerilerde bulundu, bu arada vajinismus ismini duydum ve internetten araştırmaya başladım nedir vajinismus diye.
Evliliğimizin 3. ayında artık kavgalar arttı, eşimin tahammülü azaldı ve ben kendimi suçlu hisseder olmuştum. 3. ay içinde bir arkadaşımın tavsiyesi ile doktora gittim ve yaklaşık 1 aylık bir zaman diliminde problemimiz çözüldü. Doktoruma çok çok teşekkür ediyorum, bayan bir psikolog olması benim için çok rahatlatıcı oldu ve onunla birlikte bu tedaviyi çok hızlı tamamladık. Artık rahatım ve vajinismustan kurtuldum. Aslı Hanım'a binlerce teşekkür.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder